III miejsce w turnieju Bałtyk Cup 2015

Witajcie Czarni!

W minioną sobotę 28.02.2015 zawodnicy Czarnych wrócili z Pucharem za zajęcie III miejsca w IV Bałtyk Cup 2015.

Turniej jak co roku został zorganizowany na najwyższym poziomie i oprócz emocji związanych z piłką nożną nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji, ale o tym za chwilę.

W Turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

U2 Bytów

Bałtyk II Gdynia

Czarni Pruszcz

Pokolenia Lechii Gdańsk

Błękitni Wejherowo

AP Człuchów

Bałtyk I Gdynia

Bałtyk III Gdynia

Gryf Goręczyno

UKS Jedynka Reda

W meczach grupowych nasi chłopcy nie ponieśli żadnej porażki a wyniki były następujące:

Czarni 2 : 0 Pokolenia Lechii Gdańsk,

Czarni 3 : 1 Błękitni Wejherowo

Czarni 2 : 0 U2 Bytów

Czarni 0 : 0 Bałtyk II

Pozwoliło nam to na wyjście z grupy z 1-go miejsca i rozegranie meczu półfinałowego z Bałtykiem I Gdynia.

Pojedynek z tym mocnym rywalem zapewnił zarówno Trenerom jak i wielu Rodzicom niespotykane wrażenia.

Wola walki, chęć zwycięstwa i dobre interwencje bramkarzy spowodowały, że mecz w podstawowym czasie gry nie został rozstrzygnięty i zakończył się remisem 1:1. Konieczne były rzuty karne, czyli kolejna dawka emocji!

Tutaj więcej szczęścia okazała się mieć drużyna z Bałtyku, która wygrała w tym pojedynku.

Drugi mecz półfinałowy wyłonił naszego rywala do walki o III miejsce. Była to drużyna Pokoleń Lechii Gdańsk.

Mecz zakończył się wygraną Czarnych Pruszcz z wynikiem 3:0.

Na koniec turnieju mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Dwóch zawodników miało na swoim koncie taką samą ilość strzelonych bramek, w związku z czym o otrzymaniu tytułu Króla Strzelców decydowały rzuty karne.

Jak przystało na doskonałych strzelców, zarówno Leon Domalik (Bałtyk I) jak i Jakub Gorwa (Czarni Pruszcz) łatwo skóry oddać nie chcieli. Wydawało się, że ta seria rzutów karnych się nie skończy. Dopiero piąta kolejka wyłoniła zwycięzcę.

Tytuł Króla Strzelców Turnieju Bałtyk Cup 2015 zdobył zawodnik Czarnych Pruszcz – Jakub Gorwa. Gratulujemy!!!

Należy dodać, że do owego sukcesu przyczynił się nasz bramkarz Bartłomiej Szturo, który do samego końca zachował zimną krew w bramce i w pięknym stylu obronił strzał Leona Domalika.

Jak wspomniałem na początku, oprócz piłkarskich emocji związanych z grą naszych najmłodszych piłkarzy, Organizator zapewnił również inne, bardzo ciekawe atrakcje.

Tradycyjnie mogliśmy podziwiać zmagania w meczu pokazowym Rodzice – Trenerzy.

Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się minimalnym zwycięstwem Trenerów 3:2.

Stronę rozrywkową doskonale uzupełniły również występy juniorek Cheerleaders Gdynia

oraz pokaz piłkarskiego freestyle’u w wykonaniu Jakuba Jasińskiego, który swoimi umiejętnościami wprawił w zachwyt Rodziców jak również najmłodszą część publiczności.

Turniej zakończył się doskonale przygotowaną ceremonią wręczenia nagród oraz upominków.

Każdy zawodnik otrzymał medal, bidon, dyplom oraz zdjęcie drużyny z turnieju, pierwsze trzy zespoły dodatkowo puchary, kubki termiczne.

Gratulujemy chłopakom III miejsca i dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.

Poniżej tabele z wynikami i kilka dodatkowych informacji.

Klasyfikacja końcowa:

1miejsce – AP Człuchów